Від дронів, каяк та водних мотоциклів страждають дельфіни морські котики та птахи – дослідження

човни

Морські котики, дельфіни і морські птахи в прибережних водах Великобританії все частіше піддаються небезпеці з боку людей, що використовують дрони, каяки та водні мотоцикли. Про це йдеться у звіті за 2019 рік від організації Wildlife Trusts. Щорічні підсумки цієї організації спрямовані на моніторинг здоров’я морських екосистем навколо Британських островів, передає видання The Guardian.

Згідно з інформацією пластик, морські відходи і викинуте рибальське спорядження продовжували спустошувати морські види в прибережних водах Великобританії, у той час як потепління морів, викликане кліматичною кризою, викликало бум в немісцевої тихоокеанської устриці.

В останні роки різко зросла кількість повідомлень про підозри щодо порушень прав дикої природи, причому останні цифри гарячої лінії показують 245 серйозних інцидентів, більшість з яких пов’язані з тюленями. У лютому дельфінів переслідували водні мотоциклісти в Фалмуті. Організація попередила, що травма від людських порушень може відокремити батьків від їх молодих і порушити успішне розведення і годування.


– сказала директор з живим морів Фонду дикої природи Джоан Едвардс

«Люди не розуміють, наскільки вразливі тварини, такі як дельфіни і тюлені, для людської діяльності. Ми поділяємо моря з природою і повинні залишити місце для морської дикої природи — важливо, щоб люди трималися на відстані від тварин і морських птахів, уникали каяків, катання на водних лижах або човнах поряд з тваринами, а також уникали матерів і їх дітей»

Відповідно до огляду, промисловий пластик, зокрема дрібні гранули, які морська дика природа і морські птахи часто плутають в їжу, продовжує завдавати шкоди екосистемам навколо Британських островів. У листопаді сотні тисяч водоростей змилися в затоці Киммеридж, захищеної частини узбережжя в Дорсеті.

Морське сміття, зібране в заповіднику острова Ханда у шотландського узбережжя, був виявлений в Північній Америці, Ірландії, Швеції та Іспанії, включаючи бирки з омарами з Ньюфаундленду.


– сказала фахівець з дикої природи й дикій природі Дорсетского фонду дикої природи Джулі Хетчер 

«Коли у зимовий день море неспокійно, в неймовірних кількостях вимиваються сідла — вкрай сумно, і важко уявити, як ми від них позбудемося. Це лише одна частина кошмару пластику океану»

Тихоокеанська устриця також насолоджувалася бумом в прибережних водах на півдні Англії, причому в останні п’ять років в Корнуоллі та Девоні спостерігалося значне збільшення. Фахівці з охорони природи попереджають, що рифи, утворені інвазивними видами, заглушають літоральний гравій і грязьові мілини, ускладнюючи годування птахів і молоді риб.


-сказав фахівець з інформування про морське середовище в Cornwall Wildlife Trust Метт Слейтер 

«Спочатку тихоокеанським фермерам-устрицям офіційно повідомлялося, що наші води недостатньо теплі для розмноження, але із-за зміни клімату ці рекомендації застаріли. За останні п’ять років популяції тихоокеанських устриць в Корнуоллі та Девоні сильно збільшилися, і нереалістично думати, що ми зможемо знищити цей вид, тому нам доведеться управляти ними як можна краще. На узбережжях Кента і Ессекса також живуть великі дикі популяції. Це застережна історія, що показує непередбачені наслідки інтродукції нових видів і, зокрема, вплив, який змінюється клімат впливає на морські екосистеми»


Проте це були не всі погані новини. Фонд довіри дикої природи високо оцінив зміну ставлення громадськості до кліматичної кризи та втрати біорізноманіття у 2019 році, коли тисячі добровольців допомогли провести дослідження і очистити узбережжя від пластику та збруднення.

– додав Едвардс

«В 2019 році змінилося ставлення людей. Масштаби надзвичайних ситуацій, пов’язаних з природою і кліматом, стають все більш очевидними, і все більше людей, ніж коли-небудь, добровільно стають цивільними вченими і проводять важливі дослідження або роблять дії для розв’язання глибоких проблем морського сміття та пластикового забруднення»


Новий цивільний науковий проект по запису спостережень за китами, дельфінами і морськими свинями на узбережжі Йоркшира став особливим успіхом для організації, яка представляє 46 регіональних благодійних організацій дикої природи. В ході обстеження було зафіксовано 320 індивідуальних спостережень за малими полосатиками, дельфінами-афалінами і морськими свинями.


Більш гарні новини з щорічного огляду включали збільшення кількості сірих тюленів у заповіднику Південного Уолни в Камбрії. В 1981 році їх було тільки двоє, тоді як зараз їх налічується 483, включаючи сім малят. У сендвічевих крячків також був успішний рік розмноження в затоці Чемлин в Північному Уельському фонді дикої природи, де було оперено 800 пташенят в порівнянні з 180 пташенятами роком раніше.

У минулому році Wildlife Trusts організували 450 чисток пляжів, а Sussex Wildlife Trust зібрав 19 000 штук підстилки вагою 350 кг.
Організація привітала створення 41 нової морської охоронної зони у Великобританії в цьому році, в результаті чого їх загальна кількість досягла 91, але представники вважають, що необхідно зробити ще більше для захисту холодноводних коралів, лісів морських вболівальників, скелястих каньйонів і піщаних мілин навколо узбережжя.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up