Заборона притравочних станцій знову відміняється: Зоозахисники розповіли, кому вигідно блокувати законопроєкт

притравочні станції

Законопроєкт, що забороняє притравку та відстріл мисливцями собак і котів, було знято з порядку денного Верховної Ради. Про це заявила зоозахисниця Андріана Байло у блозі на 112.ua.

Законопроект 2223 нардепи мали розглянути сьогодні, 20 січня.

– сказала жінка.

“20 грудня 2019 року такий довгоочікуваний всіма нами законопроєкт 2232, який забороняє притравку та відстріл мисливцями собак і котів (Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які стосуються підготовки собак мисливських порід до полювання, а також регулювання чисельності деяких видів диких тварин, — ред.) стояв в порядку денному на голосування. Але, на жаль, на Погоджувальній раді голова Екокомітету Олег Бондаренко не підтримав його, внаслідок чого законопроєкт був знятий з голосування. І навіть петиція, яка набрала більше 73 тисячі голосів, не стала аргументом…”

За словами Байло, однією з очевидних причин такого розвитку подій є пропаганда В. Борейка, який є помічником заступника голови Екокомітету і відстоює інтереси мисливців, бажаючи втілити в життя свій мисливсько лобістський законопроєкт (за ним дозволяється притравка під назвою “безконтактна” та відстріл собак і котів).

– зазначила зоозахисниця.

“Цей законопроєкт був представлений на одному з засідань комітету, де я була присутня. Вважаю, що його пункти насправді не звільняють тварин від жорстокого поводження. Адже там йшлося про так звану “безконтактну” притравку, коли тварина все життя знаходиться у клітці і навіть не розуміє, чи це є жорстоким поводженням, чи несе їй це небезпеку. Більше того, знаючи, що деякі люди мають жагу і пристрать до притравки, а притравочні станції не мають особливого контролю (знаходяться в мисливських угіддях), “безконтакт” переростатиме у “контакт” за додаткову плату. Також цим законопроєктом дозволяється мисливцям відстрілювати собак і котів. Вони заради розваги зловживають цією нормою і розстрілюють домашніх тварин. Ми ж виступаємо проти і вважаємо, що цю норму порібно прибрати, адже собаки і коти — не мисливські тварини”

При цьому Байло шкодує, що комітет прислухається і керується думкою таких помічників і радників як В. Борейко, адже “ми живемо в демократичній країні, правильніше було б прислухатися до всього екозахисту, адже ми є більшість”.

– висловилась Андріана Байло .

“Тож, як бачимо, лобі мисливців і надалі присутнє в стінах ВР, ще й під прикриттям “зоозахисників”. Досить вставляти “палки у колеса”, грати у ігри і блокувати зоозахисні гуманні законопроекти. Треба заборонити цю жорстокість і привести до порядку законодавство, яке має бути наближене до європейського”

Читайте також

З’їдає пилок амброзії. Маленький жук може врятувати мільйони людей від алергії

Жук Ophraella communa з’їдає пилок амброзії, який є найбільшою проблемою…

Читати повністю >

Влада Києва рекомендує не використовувати тварин для фото та відео

Депутати Київради підтримали проєкт рішення “Про встановлення обмеження надання відео-…

Читати повністю >

Цифри вражають. Вчені підрахували, скільки тварин загинули у пожежах в Австралії

Науковці підрахували, що унаслідок лісових пожеж в Австралії, які вирували…

Читати повністю >
btn-up