Лихоманка планети

Австралія у вогні

Ось уже четвертий місяць поспіль в Австралії не вщухають лісові пожежі, За даними екологів пожежі знищили понад 8 мільйонів гектарів лісу і забрали життя уже понад 1 мільярда тварин. 

Що відбувається?

2019 рік вважається одним із рекордних по кількості лісових пожеж за період спостережень. Без сумніву, в цій ситуації є пряма вина діяльності людства. Саме глобальне потепління є головною причиною того, що вогонь так легко поширюється на великі території, адже впродовж 2019 року було встановлено безліч температурних рекордів. 

За 2019-ий в Австралії — був побитий історичний максимум середньої температури 40,5 та максимальної температури на материку — 49,8. І як ми бачимо наслідки цих пожеж вже можуть бути катастрофічними. Декотрим видам, загрожує повне вимирання, а цілій екосистемі на відновлення може знадобитися півстоліття. Та на превеликий жаль, це не найгірше. Адже це може бути тільки початком глобального “апокаліпсису” для цілої планети. І це не перебільшення.

У всьому світі починаючи з 1960 року кількість стихійних бід збільшилась більш ніж втричі. Щорічно вони забирають від 60 000 людських життів, в першу чергу, в країнах що розвиваються. Якщо в незабаром людство не вдасться до кардинальних змін щодо питання глобального потепління, то ситуація буде погіршуватись ще швидше. Рівень світового океану за останні сто років зріс на 25 см, а вже до кінця XXI-го може вирости, за різними прогнозами, від 40 см до 1 м. І ці, здавалося незначні цифри, призведуть до затоплення цілих островів та прибережних материкових міст. Таких, наприклад, як Венеція. А враховуючи той факт, що половина населення планети проживає в межах 60 км від моря, імовірна втрата даху над головою для великої кількості людей призведе до погіршення суспільного життя, росту криміногенності, поширення інфекційних хвороб тощо.

Підвищення середньої температури за прогнозами Всесвітнього банку до кінця століття складе близько 2 градусів С. І, очевидно, що танення льодовиків від цього посилиться ще більше. Проблема не тільки в затопленні міст – від того, що також зростатиме середня температура води світового океану, змінюватимуться цілі континенти, а засуха, смерчі, затоплення будуть спостерігатися в тих регіони, де раніше ніколи не бували. А ті місця, де зараз відбуваються катаклізми можуть стати взагалі не придатними для життя. 

Пожежі котрі сьогодні вирують в Австралії це гучний сигнал про те, що потрібно вдаватися до радикальних кроків. Між іншим, деякі країни вже починають активно працювати в цьому напрямку. Так, наприклад, уряд Німеччини вводить вигідні умови для покупки електрокарів, та стимулює населення відмовлятися від автомобілів з бензиновим двигуном, додатковим оподаткуванням таких. Однак це на мене, це більше схоже на лікування застуди гарячим чаєм, коли вже процес пішов, для усунення якого потрібне радикальніше лікування.

Ми ще всі застанемо не одне стихійне лихо, котре буде змінювати нашу планету до невпізнанності. І сам факт того, що людство має безпосереднє відношення до того, що відбувається, кладе на нас залізний обов’язок робити все можливе, щоб якщо не зупинити, то хоча би максимально уповільнити цей процес.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up