Перевірка місць утримання тварин в штучному середовищі у Харкові

Экопарк Фельдмана

Харків

Зміст події:

Перевірка умов утримання та розведення тварин, які перебувають неволі чи у напіввільних умовах у Харкові

Дата: 23.11. 2019

Локації:

  1.     Фельдман Екопарк Харківська обл., Дергачівський р-н., селище Лісне, Київське шосе 12.
  2.     Контактний зоопарк «Трогательный зоопарк», м. Харків, проспект Гагаріна 181.
  3.     Харківський державний цирк, майдан Ірини Бугримової 1

Результат

  1.      Фельдман ЕкопаркЭкопарк Фельдмана

Фельдман Екопарк, є доволі просторим місцем для утримання тварин, з того що ми побачили зовні, не було виявлено порушень щодо розмірів кліток та вольєрів, також умови утримання тварин різних видів відповідали нормам. Проте, у нас залишилось багато запитань без відповіді, оскільки поспілкуватися з керівництвом чи адміністрацією закладу на пряму нам не вдалося. Відбулась тільки телефонна розмова із прес-секретарем екопарку Олексієм Костюченком. З цієї розмови, ми так і не дізналися: чи є документи та паспорти на всіх тварин, як проходить ветеринарний догляд, яка точна кількість працівників закладу, відповіді були більш схожі на піар, та саморекламу.

  1.     Контактний зоопарк «Трогательный зоопарк»Трогатльний

У ході проведення ревізії зоопарку «Трогательный» виникло набагато більше зауважень. По-перше, зі слів адміністратора закладу лікування і обстеження тварин проводить ветеринар із клініки, котра знаходиться поруч, тобто свого ветеринара в них в штаті немає, і це на кілька десятків тварин. По-друге, карантині тварина перебувають 1– 3 дні із мінімально потрібних 7 – ми. По-третє, розміри кліток також не завжди відповідають нормам. У шиншили із потрібних 2 – х м. кв. не більше 0.7 м. Голуб в клітці 0.3 із потрібних 0.5, морські свинки взагалі скупчені в загорожі розміром 1м кв. із потрібних 3.3 м. Тварини “знаходяться на конвеєрі постійного контакту з людьми” протягом дня, маючи перерви тільки по 15 хв щогодини. Крім того тут утримується левеня, при цьому мінімальна площа утрмання левів має бути не менше 30 м. кв і висота не менше 3-х метрів (мінімальні вимоги до розміру вольєру), тут же і близько не було забезпечено вимоги законодавства. Якщо почитати відгуки в інтернеті, то помітно, що відвідувачі скаржаться, що в закладі на кожному кроці за все потрібно платити. Вхід 100 – грн з особи, вхід до макаки, до левеняти або єнота окремо потрібно доплачувати, кожне окреме фото з твариною + 50 грн. Із цього випливає простий висновок що «Трогательный зоопарк» це просто бізнес, для власника і досить жорстокий для тварин.

  1.     Харківський державний цирк

Заключним місце ревізії поїздки став Харківський державний цирк. Спочатку ми купили квитки безпосередньо на саме шоу. І в першу чергу нас цікавило, чи будуть тварини задіяні у виставі. І ось після антракту – на менеж вивели левів, із тваринами дресирувальник поводився доволі жорстко, він постійно їх підхлистував батогом, було відразу помітно, що тварина відчуває сильний дискомфорт, інколи більше “працювала” їжа, і ось цей всім відомий спосіб “батіг і пряник”, котрий примушує тварин робити дії котрі б тішили публіку, така собі розвага. Після закінчення шоу нам вдалося поспілкуватися із адміністрацією цирку, нас навіть пустили за куліси, і показала, в яких умовах утримуються коні, котрих ми до речі не бачили на виставі, там якраз не було помітно порушень. Нам показали красиву картинку, що в принципі і варто було очікувати. А ось вольєри з левами показувати нам відмовились, аргументуючи це тим, що, мовляв: “це як до себе додому, ви і так покажете це так як вам буде зручно”. Відразу напрошується висновок, що там далеко не все гладко.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up