Перевірка місць утримання тварин в штучному середовищі в Одесі

одеський цирк

Зміст події: Перевірка умов утримання та розведення тварин, які перебувають неволі чи у напіввільних умовах у Одесі

Дата: 30.11.2019 – 01.12.2019

Локації:

  1.                 Одеський зоопарк, вулиця Новощіпний Ряд 25.
  2.                 Будинок єнота, вулиця Канатна 68.
  3.                 Одеський державний цирк, вул. Коблевська 25.

Результат

  1. Одеський зоопарк

Директор – Біляков Ігор Володимирович. Додаткова інформація: відповідно до постанови Приморського районного суду м. Одеси від 18.04.2016 у справі №522/3611/16-п, притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 91 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 408 гривень; крім того, є обвинуваченим у справі № 522/16996/19, у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст. 27, ч. 3 ст. 369-2 ККУ, відповідальність, за якою передбачає позбавлення волі від 3 до 8 років з конфіскацією майна.

Одеський зоопарк, вік якого становить майже 100 років. Зайшовши на територію, відразу помітно неохайність закладу, вольєри старі, та в неналежному стані, на території багато сміття, вода часто застояна та брудна.

Тепер стосовно розмірів вольєрів: у більшості тварин вольєри відповідали вимогам законодавства, однак, лисиці – 7 особин тісняться на площі близько 15 кв. м із потрібних 30 –ти. Сільський двір також показав надмірне скупчення птиці, це більше було схоже на птахоферму ніж на зоопарк. Зі слів же самого директора зоопарку, Ігоря Білякова з котрим нам вдалося поспілкуватися – зоопарк перебуває в активній фазі реконструкції, оскільки останніми роками почало більше надходити коштів. І тварини найближчим часом отримують оновлені вольєри та клітки. Проте на запитання чому тільки тепер заклад почали приводити в порядок, очільник зоопарку чітко відповісти не зміг.  

  1. Будинок єнотадом енота

Наступним місцем нашого візиту став – будинок єнота, на котрий ми натрапили зовсім випадково. Заклад знаходиться у підвальному приміщенні житлового будинку. Нам відчинила двері власниця, привітно запросивши в приміщення. В середні виявилося доволі атмосферно, ми відразу звернули увагу на клітки з єнотами, розміри котрих були не більше 1 кв. м на тварину, при нормах мінімум 6 кв. м. За словами власниці будинку з єнотами, вони там перебувають на період прийому їжі, хоча ми не знаємо скільки вони там перебувають насправді.

В іншій кімнаті, де перебували ці тварини, кліток, як таких, не було, 7 тварин просто перебувають на території 2 – х кімнат облаштованих різним декором. Наскільки доцільним є функціонування таких закладів доволі суперечне питання. З одного боку помітно, що власниця дійсно дуже любить цих тварин та доглядає за ними, та з іншого – утримання деяких єнотів не відповідає навіть мінімальним вимогам, що свідчить про жорстоке поводженням з тваринами.

  1. Одеський державний циркцирк

Директор: Гайдамака Євген Володимирович

Попри наявність рішення Одеського окружного адміністративного суду у справі № 420/4608/19 про зупинення надання послуг з утримання, використання, розміщення диких тварин до повного усунення виявлених порушень, вказаних в акті перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Державної екологічної інспекції в Одеській області № 15/12 від 26.07.2019 року, у цирку продовжують використовувати тварин.

Хочемо зауважити, що під час циркового виступу працівники цирку задіювали таких диких тварини як ведмідь, тигр, вухатий тюлень, змія. Зауважимо, що такі тварини як ведмідь, який виконував акробатичні трюки лише в наморднику, та мав нашийник на шиї, а також тигр, який мав теж нашийник та намордник контролювала лише 1 особа – дресирувальник. При цьому під час виходу на сцену з цими тваринами, глядачів та манеж не розділяли жодні загороджувальні засоби: сітки чи інших огорожі, які б могли завадити диким звірям кидатись на людей. Отже, таке використання диких звірів слід розглядати як джерело підвищеної небезпеки, відповідно до ст. 1187 ЦКУ.

Окрім того, коли ми захотіли перевірити, в яких умовах утримуються тварини, з нами не захотіли спілкуватись, спочатку перекидаючи від одного працівника до іншого, а в кінцевому результаті, працівники почали закликати нас покинути приміщення цирку, для чого у холі вимкнули світло під приводом “що ми закрились”. І це в момент, коли ще не всі відвідувачі встигли вийти з зали цирку. Тож перевірити умови утримання тварин не було можливим. Працівники цирку, таким чином не лише відмовились показувати представникам зоозахисної громадської організації умови утримання тварин, а й порушили право на свободу пересування громадян, які разом із маленькими дітьми робили зауваження адміністрації, щоб ті увімкнули світло, адже не можуть вийти із затемленого приміщення, на що ті не реагували.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up